Kentsel Dönüşüm Sürecinde Kira Yardımı

 

Kentsel dönüşüm kapsamında; Mülk sahipleri Kira Yardımından yararlanma hakları vardır. Bu yardımdan yararlanabilmeniz için Mevcut binanıza Bakanlık Yetkili Kuruluşu Uğur Yapı Denetim’den Deprem Risk Raporu almanız yeterlidir. Hazırlanan rapor Uğur Yapı Denetim tarafından sizin adınıza BAKANLIK tan onayı çıkarılmaktadır. Rapor onayı ile binanızdaki tüm mülk sahipleri geri ödemesiz Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı alabilirler. 1 yıl riskli binada kiracı olduklarını belgeleyen Kiracılar 1300 TL geri ödemesiz taşınma parası ile başka bir yerden ev satın aldıklarında kentsel dönüşüm kredisi kullanma hakları vardır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Nasıl Alınır ?

Binanız için Uğur Yapı Denetim tarafından hazırlanmış Deprem Risk Raporunuz Bakanlıktan onaylandıktan sonra binadaki tüm kat malikleri Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından yararlanabilirler. Kentsel Dönüşüm Kira yardımı için Uğur Yapı Denetim’e başvuruda bulunmanız yeterli; uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır.

Ne Kadar Kira Yardımı Alabilirim ?

Kanuna göre Kentsel dönüşüm kapsamına girmiş bina mülk sahipleri 18 ay boyunca aylık 650 TL Kentsel Dönüşüm Kira yardımı alabilirler. Kira Yardımı geri ödemesiz olup kentsel Dönüşüm Kira Yardımı için Uğu Yapı Denetim’e başvuruda bulunmanız yeterlidir. 1 yıl riskli binada kiracı olduklarını belgeleyen Kiracılar 1300 TL geri ödemesiz taşınma parası ile başka bir yerden ev satın aldıklarında 100.000 TL kentsel dönüşüm kredisi kullanma hakları vardır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımından Kimler Yararlanabilir ?

Bakanlık Yetkili Kuruluşu Uğur Yapı Denetim’in binanız için hazırlamış olduğu Deprem risk raporunu sizin adınıza Bakanlıktan Onayladıktan sonra binadaki Tüm Kat Malikleri kentsel dönüşüm kira yardımını alabilirler. Bu konuda uzmanlarımız size hizmet vermektedir.