Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm Kanunu ile Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanarak Binanızı şuan bulunduğu yerde, kendi talepleriniz doğrultusunda Depreme Dayanıklı, Modern , ihtiyaçlarınızı tam anlamı ile karşılayacak şekilde yeniden inşaa ettirebilirsiniz. Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmeniz için ilk iş Bakanlık Yetkili Kuruluşu Uğur Yapı Denetim’ e başvuruda bulunarak binanıza Deprem Risk Raporu almaktır. Bu rapor Uğur Yapı Denetim tarafından sizin adınıza Bakanlıktan Onayladıktan sonra ( 2 – 3 hafta) KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ kullanmaya veya KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI almaya HAK KAZANIRSINIZ.

Riskli binada 1 yıl kiracı olduklarını belgeleyen kiracılar 1300TL taşınma yardımı ile ev satın alırken 100.000 TL kentsel Dönüşüm kredisi kullanabilirler. Bu haklardan yararlanmak için Uğur Yapı Denetim arayarak uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisini Almak için Ne Yapmam Gerekiyor?

Kredi alabilmeniz için Öncelikle Bakanlık Yetkili Kuruluşu Uğur Yapı Denetim’ e binanıza Deprem Risk Raporu hazırlanması için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Binadan 1 kişinin bu çalışmanın yapılması için başvuruda bulunması yeterlidir. Uğur Yapı Denetim Bakanlık adına binanızda teknik incelemeler yaptıktan sonra Bina Deprem Risk Raporunu hazırlar ve sizin adınıza Bakanlıktan Onayını alınır.

Bu aşamadan sonra Bakanlık ile anlaşmalı Bankalardan Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanımı için başvuruda bulunulur. Uğur Yapı Denetim ilgili tüm BANKALAR ile anlaşması olduğundan Kentsel Dönüşüm Kredinizin en hızlı, en uygun koşullarda çıkarılması için size yardımcı olur.

Uğur Yapı Denetim’e BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER.

  • Mülk Sahibi Tapu Fotokopisi
  • Mülk Sahibi Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Tapu Müd. alınmış kaşeli imzalı Bağımsız Bölüm Listesi ( TAKYİDAT Belgesi)

Kentsel Dönüşüm Kredisini Hangi Bankalardan Alabilirim?

Kentsel dönüşüm kredisini; TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma sağlamış bankalar vermektedir. Hemen hemen bildiğiniz tüm bankaların Bakanlık ile Kentsel Dönüşüm Kredisi Kullandırma anlaşması mevcuttur. Uğur Yapı Denetim; anlaşmalı bankaların Genel Müdürlüklerinden sizin için en hızlı, en uygun koşullarda Kentsel Dönüşüm Kredinizi çıkarıyor. Ayrıca anlaşmalı bankalarımız size özel Kredi Masraflarında indirim, Daire – Dükkan başı 500 TL Kentsel Dönüşüm Deprem Risk Raporu katkısı sağlamaktadır.

Ne Kadar Kentsel Dönüşüm Kredisi Alabilirim?

Bakanlıkça indirim sağlanmış ve Bakanlıkla anlaşmalı Bankalardan alacağınız Kentsel Dönüşüm Kredisini aşağıdaki gibi hesap edebilirsiniz.

100 m2 daireniz yada işyeriniz için
Kentsel Dönüşüm Kredisi = 100 m2 x 600 TL = 60.000 TL ila 100.000 TL
Daire yada işyeri başına en fazla 100.000 TL Kredi kullanabilirsiniz.

10 dairelik toplamda 1000m2 inşaat alanlı bir bina için Kullanılabilecek Kentsel Dönüşüm Kredisi = 10 daire x 100 m2 x 600 TL= 600.000 TL ila 1.000.000 TL dir.

Bir binada 5 ve daha fazla daireniz ve/veya işyeriniz var ise en fazla 500.000 TL Kentsel Dönüşüm Kredisi kullanabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredi Faiz Oranları Ve Vadeleri Nelerdir?

Kentsel Dönüşüm Kredisi Bakanlıkça teşvik amaçlı indirim sağlanmış olup Konut, Mortgage kredilerine göre çok uygun koşullar içermektedir. Kentsel Dönüşüm Kredi faiz oranları ve vadeleri bankalara göre değişmektedir. Krediler genel olarak aşağıdaki oranlarda kullanılabilir.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları ve Vadeleri:

Faiz oranı Güncel Mortgage Faiz oranının %50 si gibi düşünülebilir. Vade ise 24 Ay – 120 Ay

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Nasıl Alabilirim?

Uğur Yapı Denetim ‘ ün sizin başvurunuz ile binanız için hazırlamış ve onaylatmış olduğu DEPREM RİSK RAPORU ndan sonra Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı almaya HAK KAZANIRSINIZ.

Kentsel dönüşüm Kira yardımı HİBE olup. 18 ay boyunca ayda 650 TL alabilirsiniz. Kentsel Dönüşüm Kredisi veya Kentsel Dönüşüm Kira Yardımlarından sadece ve sadece 1 tanesini kullanabilirsiniz. Aynı anda kredi ve kira yardımını kullanamazsınız.

Uğur Yapı Denetim ; Kentsel Dönüşüm Kira Yardımının çıkarılması konusunda size yardımcı olmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımını Kimler Alabilir?

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımını; Tüm İşyeri ve Daire mülk sahipleri kullanabilirler. Riskli binada 1 yıl kiracı olduğunu belgeleyen kiracılar 1300 TL geri ödemesiz Taşınma Yardım alabilirler.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Kanunu - Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Kanunu Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliği - 13.09.2012 / Sayı: 28410